Dnia 3 października w chórze zakonnym łomżyńskiego klasztoru w trakcie liturgii I nieszporów Uroczystości św. Franciszka z Asyżu miał miejsce obrzęd przyjęcia nas do postulatu, któremu przewodził nasz magister br. Krzysztof Dudziak. Poznawszy wcześniej symbolikę i znaczenie znaku TAU oraz jego szczególną rolę w życiu św. Franciszka, przyjęliśmy drewnianą Taukę jako znak naszej przynależności do rodziny franciszkańskiej. Dla każdego z nas była to szczególna chwila, choć przeżywana indywidualnie. 

br. Jan Wasielewski : Dla mnie był to ważny moment. Poczułem, że naprawdę zostałem przyjęty do wspólnoty. W moim sercu pojawił się ogromny pokój i radość. 

br. Paweł Stęmpliński : Przed obrzędem taukowania zastanawiałem się, czy jest to moje miejsce, gdyż pociąga mnie głoszenie Słowa Bożego, co bardzo mocno realizują Dominikanie, jednakże wiem, że będę mógł dążyć do świętości również jako kapucyn, a tego pragnę. 

br. Andrzej Sójka: Ta chwila była dla mnie ważna, odczułem radość że jestem na drodze na której mnie Bóg postawił i będzie mnie prowadził przez życie kapucyńskie.  

br. Marcin Pogorzelski : Tego dnia targały mną różne emocje, jednak spojrzałem na historię mojego życia i zobaczyłem jak Pan Bóg w nim działa, to mnie uspokoiło. Uświadomiłem sobie że jest to miejsce, w którym na chwilę obecną pragnę być i rozeznawać do czego mnie On powołuje. Po przyjęciu znaku Tau i patrząc na braci rozradowałem się.

 

Sekretariat Informacji Prowincja Warszawska