Przepowiadaj tajemnicę krzyża! Pokazuj ludziom miłość Boga, który w swojej miłości się nie cofa przed niczym! Cały jest nastawiony na przyjmowanie nas. I to jest dobra nowina dla każdego –z tą dobrą nowiną chcemy posłać brata Kamila, wręczając mu krzyż misyjny. – mówił w homilii br. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny, który w niedzielę 23 września, posłał br. Kamila Sochackiego do pracy misyjnej w Afryce.

Obrzęd posłania misjonarza i wręczenia mu krzyża misyjnego miał miejsce w czasie Mszy św. pod przewodnictwem prowincjała. Uroczystość odbyła się w rodzinnej parafii br. Kamila – Najświętszego Serca Jezusa we Włodawie. Br. Kamilowi towarzyszyli najbliżsi, licznie zgromadzeni parafianie oraz współbracia, w tym pracujący już w Gabonie br. Daniel Stelmaszek i przygotowujący się do wyjazdu tam br. Piotr Hejno. 

Br. Kamil Sochacki święcenia kapłańskie przyjął w 2015 r., pracował dotychczas w Nowym Mieście nad Pilicą jako katecheta i socjusz magistra nowicjatu. Z końcem października br. rozpocznie posługę misyjną w miasteczku Ntoum w Gabonie. KLIKNIJ I ZOBACZ NTOUM NA MAPIE

Zobacz film:

 

Homilia br. Łukasza Woźniaka:

 

 

 

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska