Duszpasterstwo Powołań towarzyszy chłopakom w wieku 17-30 lat, zainteresowanej życiem zakonnym,w rozeznawaniu powołania. Pragnie także skupić młodzież, która franciszkańską drogą chce podążać za Jezusem (gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i studenci).
W czasie ferii i wakacji prowadzone są rekolekcje w najpiękniejszych zakątkach Polski. Jedne turnusy mają charakter ściśle powołaniowy (Dni rozeznawania powołania), inne służą umacnianiu i pogłębianiu wiary poprzez obcowanie z przyrodą lub historią (Wakacje z Bogiem w Tatrach, Bieszczadach, Beskidach i Mazurach oraz Cracow City Tour).
W ciągu roku natomiast organizuje się weekendowe dni skupienia dla wszystkich poszukujących formacji duchowej, wyciszenia i wspólnoty. Odbywają się one w Krakowie, Sędziszowie Małopolskim, Wrocławiu, Gdańsku, Krośnie i Katowicach.
Duszpasterstwo Powołań animuje modlitwę w intencji nowych powołań oraz troszczy się o pomoc duchową dla już powołanych zapośrednictwem Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom.
Kontakt z młodzieżą podtrzymywany jest poprzez korespondencję (tradycyjną i elektroniczną) oraz dwumiesięcznik „Kapucyńskim Szlakiem”, w którym publikowane są aktualności z życia wspólnoty zakonnej krakowskich kapucynów.

br. Michał Ferenc OFMCap
br. Artur Borkowski OFMCap

Referenci powołaniowi Kapucynów
tel. +48 795 451 233
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kapszlak.pl