Adres
ul. Korzeniaka 16
30-298 Kraków
tel./fax +48 12 623 60 50

br. Mateusz Magiera OFMCap
Rzecznik prasowy
tel. +48 504 746 103
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   
       
Agata Rajwa
pracownik Biura Prasowego
tel. +48 662 025 194
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     

W celu zapewnienia kompetentnego i profesjonalnego dostępu do informacji dotyczących życia i działalności Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów oraz w celu promowania dzieł prowadzonych przez wspomnianą Prowincję,  dnia 1 września 2008 roku minister prowincjalny br. Jacek Waligóra powołał do istnienia Biuro Prasowe.

Celem działalności Biura jest umacnianie podstawowych wartości życia kapucyńskiego, poprzez służbę braciom i społeczeństwu, jak również współpraca z mediami. Biuro Prasowe ma głosić śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, jak również stale aktualne wartości życia franciszkańskiego.

Informacja ma także wartość formacyjną, dlatego też Biuro Prasowe przekazując informacje ma stawać się elementem budującym jedność i duchowość komunii pomiędzy braćmi, a także z osobami spoza Zakonu, informując o tym, co dzieje się w Prowincji i całym Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów.